תיקוני כיסוי בריכה

כיסוי איכותי לבריכה מהווה אמצעי בטיחותי חשוב במיוחד. הכיסוי חוסם כניסת ילדים או פעוטות ללא השגחה לתוך הבריכה. בנוסף, כיסויי בריכה חוסכים במים (מונעים אידוי) ושומרים על בריכה נקיה יותר. הפעם אנו רוצים לספר לכם כל מה שחשוב לדעת על תיקונים של כיסוי לבריכה. נסביר אילו חלקים של המערכת עלולים להינזק בגלל שימוש בניגוד להוראות היצרן, נסביר מה ההבדל באיכות מרכיבים וכיסויים לא מקוריים לעומת מרכיבים מקוריים של יצרנים מובילים. נסביר גם איך תוכלו להאריך את אורך החיים של כיסוי בריכה בטיחותיים ולמה תיקונים ושירות ברמה גבוהה מועילים לבטיחות ובסופו של יום, גם חוסכים הרבה מאוד כסף.

כמה זמן מחזיק מעמד הכיסוי ומתי כדאי להחליף

הביטו בכיסוי שלכם, שיכול להיות כיסוי בריכה הידראולי או ידני או אולי חשמלי. האם אתם יודעים כמה זמן הוא אמור לשרת אתכם בצורה ראויה וטובה? התשובה לשאלה זאת מבוססת על כמה דברים. קודם כל, ההבדל בין כיסויים מקוריים ואיכותיים ובין תחליפים זולים משמעותי מאוד. כיסוי לא מקורי עלול להראות סימני בלאי וקלקולים משמעותיים כבר לאחר שנתיים או שלוש. אם מדובר על פתרונות מקוריים, אורך החיים בשימוש תקין עומד על כפול מזה כלומר 6 ואפילו 7 שנים ולפעמים יותר.

אם מרכיבים מסוימים כמו מנוע, ציר לתוף גלילה, שרוולי משיכה וכדומה התקלקלו, זאת עדיין לא סיבה להחליף את כל הכיסוי. חלקים שונים אפשר להחליף או לתקן אצל משווק מוסמך שגם מעניק שירות תיקונים מצוין. הסימנים לכך שהגיע הזמן להחליף את הכיסוי כוללים למשל חורים גדולים ביריעה, שלא ניתן לתקן. אם היריעה מאוד שחוקה או שהגמישות הטבעית שלה כבר "גמורה" לחלוטין, הגיע הזמן להחליף. אם יש ספק, אפשר להתייעץ עם גורם מוסמך שמתמחה בהתקנה, החלפה, שירות ותיקונים של כיסוי בריכה חשמלי אוטומטי, ידני או הידראולי.

אילו סוגי תיקונים ותחזוקה מקובלים בכיסויי בריכה

אם המנוע של הכיסוי הפסיק לעבוד, יתכנו כמה צעדים שיפתרו את הבעיה. תיקון מקובל עשוי לכלול החלפת הצ'יפ האלקטרוני של המנוע. יתכנו גם החלפות של חלקים אחרים במנוע, שנשחקו עקב בלאי או עומס.

אם שומעים שהמנוע פועל או רואים שהכננת מסתובבת אבל הכיסוי לא זז, יש כמה אפשרויות. תיקון מקובל עשוי להיות החלפה של חבלים קרועים. לעיתים השרוול עצמו נקרע כך שצריך לתקן את השרוול ולפעמים להחליף את כולו (תלוי במצבו).

שירות מקצועי יכול להציע בנוסף גם החלפת או חידוש יריעות כיסוי, תיקון והחלפת מרכיבים של המסילות, החלפת חיישנים, החלפת בוכנות למנועים הידראוליים וכן שיפוץ חלקי מנוע אחרים.

תיקון איכותי ומרכיבים מקוריים מקנים כיסויים שפועלים היטיב, בטוחים וטובים. לא כדאי לחסוך לטווח הקצר אחרת הקלקולים יחזרו מהר ובסופו של דבר תשלמו יותר.

איך מזהים שירות תיקוני כיסויים מומלץ

לפני שנפרט כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להאריך את חיי הכיסויים שלכם, קבלו טיפ חיוני – איך תוכלו לזהות שירותי מעולים לתיקוני כיסויים. תמיד העדיפו לעבוד מול מתקין כיסויים שמתמחה בשיווק של פתרונות כאלה, עם הסמכות של יצרנים מובילים בעולם. ההסמכות הללו מאפשרות לכם לזהות את אלה שיודעים לתקן, להחליף חלקים פגומים ולתת שירות ברמה הגבוהה ביותר. אם יש ספק, תמיד שאלו כמה שנים עוסק נותן השירות בתחום כיסויי הבריכות.

האם טיפול נכון יכול להאריך את חיי הכיסוי

זוהי שאלה מאוד נפוצה, האם בעלי הבריכות יכולים לנקוט בצעדים נכונים, שיאריכו את חיי הכיסוי ומרכיבים חשובים אחרים, כדוגמת המנוע. התשובה, למרבה המזל, היא חיובית. הרבה תקלות למעשה קורות בגלל שאנשים לא מקפידים על הכללים ועל הוראות היצרן. אז אלה הדברים שכדאי לעשות או להימנע מלעשות:

  1. כוחה של הצללה – במידת האפשר, עדיף למקם בריכה באזור מוצל. פתרון אפקטיבי יהיה להתקין סככה או רשת צל. קרינת שמש לאורך זמן מביאה להיחלשות ולדהייה של כיסויים. ההצללה מפחיתה את קרינת השמש ומועילה לבריאות הרוחצים וגם לאורך החיים של היריעה.
  2. אל תשמשו בכמות כלומר מרובה מדי – כלור וכימיקלים חשובים למניעת התפתחות מיקרובים, קינון של יתושים והזדהמות מי הבריכה. אנו לא אומרים שאפשר לוותר על הכימיקלים אבל גם אין סיבה להגזים בשימוש. עודף של חומרים כימיים מזיק לכיסויים ואפשר לראות זאת היטב בסימני בלאי, שחיקה ודהייה של הצבע.
  3. פתיחה וסגירה נכונים – את הכיסוי יש לפתוח ולסגור לפי ההנחיות הבאות. אל תקפלו את הכיסוי אם הוא מכוסה במים. העומס של המשקל העודף מכביד על המנוע ומקצר את חייו. מה עושים: משתמשים במשאבה טבולה כדי לסלק את המים לפני שמקפלים את הכיסוי ומשתמשים בבריכה.
  4. עדיף שלא לפתוח ולפרוס את הכיסוי אם הבריכה ריקה ממים. הכיסוי נועד להיתמך בדרך כלל על ידי הישענות על המים. אחרת, הוא סופג עומס והבלאי יהיה מהיר יותר. זכרו – ביכולתכם להאריך את חיי הכיסויים, המנוע וכל יתר המרכיבים!

מרכיב מקורי עדיף בהרבה על תחליפי

נותני שירות מקצועיים ממליצים שלא להתפשר ולבחור אך ורק שירות תיקונים שכולל מרכיבים, חלקים והתקנים מקוריים בלבד. זה לא משנה אם מדובר על החלפת מנוע שלם או על החלפת יריעה או הרכבת כננת – מקוריות שווה לאיכות. אם יתקינו אצלכם חלפים לא מקוריים או שיתקנו בעזרת מרכיבים תחליפיים, התיקון כולו יהיה הרבה פחות איכותי.

עם הזמן, חלקים נשחקים ומתקלקלים. לפעמים שלמות הכיסוי נפגמת או שחבלים או שרוולים נקרעים. המסילות יכולות להיפגם או להיתקע. ניתן להפיק תועלת מרובה מהזמנת איש מקצוע מזמן לזמן, לבדיקה יזומה וכך לחסוך בהמשך תיקונים מסדר גודל משמעותי יותר.