כיסוי בריכה הידראולי (בטיחותי, אוטומטי)

כלים הידראוליים מתייחדים בעוצמתם הרבה וביכולתם לשאת משקל רב. עבור בעלי הבריכות, קיימת האפשרות לרתום את העוצמה ההידראולית המבוססת על מנוע חזק וצינורות להזרמת שמן הידראולי, לטובת התקנה כיסוי בריכה בטיחותי ואיכותי במיוחד.

בשורות הבאות נסביר מהו בדיוק כיסוי בריכה הידראולי. נבין במה הוא שונה מכיסוי חשמלי, לאילו גדלים של בריכות הוא יכול להתאים ואילו יתרונות הוא מעניק, בבטיחות ובתמורה (יחס עלות תועלת).

לאילו בריכות יתאים הכיסוי ההידראולי

כיסוי לבריכה בעל מנוע הידראולי הינו הכיסוי האוטומטי הכי איכותי והכי חזק שיש בנמצא. הוא יכול להתאים גם לבריכות ששטחן עולה על 30 או 40 מטר רבוע ויותר. המנוע מסוג זה חזק עד כפליים ביחס למנוע חשמלי של כיסויים אוטומטיים מקבילים.

המנגנון בינוי בצורה מאוד חכמה ובטיחותית ועמידה. בזכות עוצמת המנוע, מדובר בכיסוי שנפתח ונסגר במהירות רבה ובצורה חלקה. הוא פחות יתאים לבריכות קטנות, שבהם אפשר להסתפק בכיסויים ידניים או חשמליים מן הסוג המקובל. המאפיינים של הסוג ההידראולי הופכים אותו לאידיאלי לבריכות בגודל ממוצע או אפילו גדולות הרבה יותר. לבריכות ביתיות, לבריכות באתרי נופש או ספא, זהו הפתרון שגם נראה איכותי ויוקרתי וגם מספק את התמורה הגבוהה ביותר. הכיסוי מתאים גם לבריכות יצוקות, לבריכות בטון. מתאים גם לבריכות גולשות שבהן גובה פני המים מגיע עד לסף הבריכה ואף חוצה אותה.

מדוע להתקין את הכיסוי ההידראולי – היבטי בטיחות

כיסויים לא בהכרח מחליפים התקני בטיחות טובים אחרים, כדוגמת גדרות היקפיות לבריכות. הם גם לא מורידים מהחובה ההורית ללמד את הילדים שיש לנקוט זהירות בבריכה ובסביבתה. אולם, הכיסויים מעניקים בטיחות רבה בבריכה ולידה. כל סוגי הכיסויים, לרבות ידני או כיסוי בריכה חשמלי אוטומטי, יכולים להבטיח בטיחות מרובה למשתמש ובטיחות מרובה לכל המשפחה ולכל הגילאים מן העובדה שהמים מכוסים בצורה טובה ביותר.

כאשר הכיסוי ההידראולי במצב פתוח ופרוס מעל המים, לא יכולה להתאפשר כל כניסה לבריכה. לא ניתן להיכנס אל מתחת לכיסוי והוא שוכן בבטחה על המסילות, בהתאם לאופן ההתקנה (התקנה עילית או צמוד ואף מעט מתחת לסף המים). הכיסוי האיכותי מסוגל ויכול לשאת משקל רב ביותר. לפעמים אפילו משקל של מאות רבות של קילוגרמים ויותר.

כאשר מוסיפים לחוזקו של הכיסוי עצמו גם את לחץ המים שלמטה, הרי שאפשר אפילו לדרוך ולקפוץ על הכיסוי ללא שום בעיה. בשימוש סביר על פי הוראות היצרן והנחיות השימוש, הוא לא יינזק ולא ייקרע. הכיסוי עמיד ביותר לתקופה של מספר שנים, הכל בהתאם לעוצמת השמש בתקופה זו ולפי רמת הכימיקלים במים. מעל הכל, הזו פתרון בטיחותי ששומר על כניסת ילדים לבריכה ללא השגחה ומונע נפילה פנימה מתוך חוסר תשומת לב. אך לצד אלמנטים של בטיחות, לכיסוי עוד כמה תרומות חשובות, אסתטיות ואחרות (על כך בהמשך).

היכן מתקינים את המנוע ההידראולי

הבטיחות והאיכות המיוחדת של מנוע הכיסוי ההידראולי נשענים על העובדה שהוא מותקן לא בסמוך לבריכה אלא מעט מרוחק יותר. לרוב, ההתקנה נעשית בחדר המכונות, שם שוכנים גם הצנרת של המים, המשאבות, מכלי הכלור, המסננים וכל היתר. הריחוק מהבריכה עצמה מבטיח אריכות ימים. חשוב לציין כי המנוע הינו עמיד ביותר לסביבה לחה, עמיד במים, בכלור, לא מחליד לאורך שנים.

מומחים מסבירים כי את המנוע ואת הכיסוי בכלל אין צורך לתחזק באופן שוטף. אין צורך למלא שמן מפני שזה לא כמו מנוע בנזין ש"אוכל" שמן. זהו מעגל סגור שבו השמן נע בתוך הצנרת לפי הוראת המפעיל – פתיחה או סגירה של הכיסוי. זהו הבדל משמעותי לעומת, המנוע החשמלי שמותקן בתוך התא שאליו נכנסת יריעת הכיסוי, בתנועה סיבובית. עובדה נוספת – הכיסוי ההידראולי מופעל בצורה מהירה מאוד, הרבה יותר מכל יתר סוגי הכיסויים שיש בנמצא.

היכן נמצאות המסילות של הכיסוי ההידראולי

כיסויים הידראוליים ניתן להתאים ולהקים כמעט לכל סוג של בריכה איכותית. אפשר להתאים את סגנון ההרכבה לפי הרצוי ובהתאם לכך מכינים את תשתית הנחוצה. למשל, אפשר להתקין כיסוי עילי, שמכסה את כל שטח הבריכה לרבות השוליים שמסביב ולרבות תעלות המים בבריכת גלישה. אפשרות אחרת הינה להתקין כיסוי בצורה מונמכת. כלומר, הכיסוי טוב גם לבריכות שבהן המים יותר נמוכים. אפשר להקים את המסילות בגובה פני המים עצמם. שאלו את מתקין הכיסויים שלכם אילו דגמים של כיסויים ואילו סוגים של מסילות יתאימו לבריכה שלכם.

בטוח שהכיסוי בטיחותי וחסכוני

הפתרונות ההידראוליים מהווים הרבה מעבר לכיסוי בריכה בטיחותיים. הם תורמים גם מבחינות נוספות, למשל:

כאשר הכיסויים סגורים, נמנע אידוי של מי הבריכה. לאורך השנה, אפילו בחורף, מי הבריכה מתאדים במידה רבה. התקנה של כיסוי וסגירתו האוטומטית והמהירה כאשר הבריכה איננה בשימוש מסייעת לכם לחסוך כסף רב. מילוי הבריכה במים נוספים יהיה מינימלי.

הכיסויים הסגורים מאפשרים לחסוך גם בהוספת כלור וחומרים מחטאים נלווים, כלומר, אפשר לשמור על ריכוז החומרים הללו קבוע, שכן הסגירה מקטינה למינימום את הפלטות החומרים הנדיפים. בנוסף, הכיסוי עוזר לשמור על מי בריכה צלולים ונקיים יותר.

חיסכון עצום בתחזוקת הבריכה, בזכות הכיסוי שמונע לכלוך. הסגירה חוסמת כניסה של חרקים, עלי שיחים ועצים, אבק וחול. כלומר, חוסכים זמן וכסף בתחזוקה, בניקיון ובטרחה.

האסתטיקה שתלויה רק בכם

כיסויי בריכה אוטומטיים והידראוליים מסופקים בשלל צבעים לבחירה. מכיוון שעיצוב זה עניין של טעם, תלוי גם בסגנון הבריכה ובצבעים השולטים בסביבה, כדאי להקדיש לכך מחשבה. תמיד בררו עם מתקין הכיסויים שלכם אילו צבעים קיימים ברשותו. עיצובים מרהיבים ראויים לבריכות יוקרתיות ויפות.